Asmira Santral Sistemleri

 • 07.08.2019

Asmira Santral firmamız; geçmişte kullanılan fiziki santrallerin yerini alan Bulut Santral olarak da bilinen Bulut santral sistemleri konusunda hizmet vermektedir. İnternet dünyasının gelişmesi ile Online dünya da hizmet veren sistem internet bağlantısı olan her nokta da kullanıma uygundur. İnternet alt yapılı telefon santrali sistemidir.

Bulut Santral Sistemleri Kurulumu

Bulut Santral Sistemleri nedir?

Eski sistem yani “analog sistem” telefon santralleri ile kıyaslandığında en önemli artısı şüphesiz yatırım maliyeti gerektirmemesidir. %100 İnternet üzerinden çalışmaktadır. Diğer bir deyişle internet bağlantınızın olduğu her yer sizin ofisiniz olacaktır.

Bulut santral kablo düzeneği, cihaz düzeneği gibi fiziki ürünlere ihtiyaç duymaz. Kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Her hangi bir çalışana ihtiyaç duymadan kendi başınıza yönetmenize olanak sağlar. Özellikle şubeleri olan firmalar için son derece uygundur. İstediğiniz kadar şubeyi tek bir bulut santralden yönetmeniz mümkündür. Ayrıca şubeler arasında iletişim maliyeti de ödemeniz gerekmemektedir. Tüm iletişimi internetten sağlamanız mümkündür.

Bulut Santral Sistemleri nasıl çalışır?

Bulut santral sizin belirlediğiniz özel çalışma planına göre hizmet sunar. Aşağı da sunacağımız örnek çalışma planında detaylı inceleme bulunuyor. Aşağı da yer alan planın dışında tamamen sizin belirlediğiniz ihtiyaçlar doğrultusunda planınızı özgünleştirmeniz mümkündür. Bulut santralin en önemli devrimi olan ihtiyaca göre planlanabilme ayrıcalığı tam olarak bu nokta da ortaya çıkar.

Örnek Planımıza göz attığımızda;

Müşterileriniz ya da müşteri adaylarınız sizi aradığında bulut santral telefona cevap vermektedir. Belirlediğiniz özgün karşılama metni bu sırada arayan kişiye okunur.

Örnek Metin: X Ticarete hoş geldiniz Yapacağımız görüşmeler hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla kayıt altına alınacaktır. Aradığınız abonenin dahili numarasını biliyorsanız tuşlayın. Bilmiyorsanız;

 • Satın alma için 1
 • Depo için 2
 • İnsan kaynakları için 3
 • Muhasebe için 4
 • Satış ve pazarlama için 5

tuşlayabilirsiniz. Operatör yardımı için lütfen bekleyiniz.

Bu nokta da aramayı yapan kişi istediği departmanın numarasını tıkladığında o departmana bağlanmak için otomatik kuyruğa geçecektir. Bu aramada bağlanmak istenen Departmanda daha önce arayanlar varsa ya da hali hazırda Departmanla başka bir abone konuşuyorsa ve Departman da sadece bir çalışan bulunuyorsa arayan kişiye” arayanlar arasında 1-2-3 kişisiniz lütfen bekleyiniz notu iletilir”  Eğer departmanda birkaç farklı kişi çalışıyorsa bu arama boş olan telefona otomatik olarak bağlanacaktır.

Eğer bir müşteriniz sizi aradı ve kuyrukta uzun süre beklediyse ve telefonu kapattıysa durum size sms ile iletilecektir. Bu sayede arayan müşterinizi kaçırma ihtimaliniz ortadan kalkmaktadır.

Bulut santral sistemleri avantajları

Daha önce sizlere sistemin kullanımı için yatırım maliyetinin olmadığını belirtmiştik. Diğer özelliklerini madde madde açıklamadan önce kullanım taahhüt koşullarının karşılıklı belirlendiğinin, hızlı kurulum ile 24 saatten kısa sürede kurulumun gerçekleştiğini, Her hangi bir elektrik kesintisinden ya da internet kesintisinden etkilenmediğini belirtmeliyiz. Ayrıca belirlenen statik ipler ile sadece izin verilenlerin bu ortama erişebildiğini, Ücretsiz destek ve periyodik bakımlarında ücretsiz gerçekleştiğinin altını çizmekte fayda var.  Kolay kullanım ve yüksek kapasite sunduğunu ve fiziki ofisinizi taşısanız da santral taşıma maliyeti oluşmayacağını söylemeliyiz.

 • Sesli Karşılama Menüleri (IVR)

Şirketinize ve kurumunuza özel karışılama menüleri ile müşterilerinizi karşılayabilirsiniz. Mesai saatleri içinde farklı karşılama metinleri ve tatil zamanlarında farklı karşılama metinleri oluşturabilirsiniz.

 • Kuyruk Yönetimi

Gelen çağrılarınızın en doğru şekilde yönlendirilmesi için ilgili operatörler arası ayarlama yapabilirsiniz. Kuyruk yönetimi sayesinde boşta olan operatörün çağrıyı karşılamasını sağlayabilirsiniz. Çağrıların bekleme süresini ayarlayabilir ve kapatan bir çağrıyı sms ile öğrenip geri arayabilirsiniz.

 • Çalma Grupları

Sizi arayan düzenli müşterilerinizi ve düzenli görüştükleri birimleri bağlayabilirsiniz. Bu sayede müşteriniz sizi aradığı anda tüm bu karşılama metinlerini es geçerek doğrudan aradığı Departmana yönlenebilir.

 • Gelişmiş Dahili Yönetimi

Santral üzerinde sınırsız departman açabilirsiniz. Bu sayede her çalışanınıza özel bir numara belirleyebilirsiniz. Dilerseniz bu numaralar cep numarası olabilir. Bu sayede şirket dışında olsa dahi gelen arama ilgili personelinizin cep telefonuna yönlenecektir.

 • Eş Zamanlı Sınırsız Çağrı

Aynı anda sizi milyonlarca numara dahi arasa sorunsuz kuyruğa sokma işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede sizi arayanların santral yoğunluğu yaşamadan ilgili bölümle iletişim kurması mümkün olur.

 • Mesai İçi / Mesai Dışı / Öğle Arası Senaryoları

Belirlediğiniz plan doğrultusunda firmanızın çalışma süresi içinde telefon yönlendirmesini yapabilirsiniz. Örneğin öğlen yemeği saatinde “şuan öğlen molası hizmet veremiyoruz” karşılama metni ile arayanların kuyrukta beklemesini ve vakit kaybetmesini engelleyebilirsiniz.

 • Anlık Kuyruk İzleme (Dashboard)

Devam eden tüm konuşmaları ve kuyrukta bekleyen tüm konuşmaları görüntüleyebilirsiniz. Kuyrukta bekleyen aramalar arasında önem önceliği ile istediğiniz numarayı öncelikli olarak cevaplayabilirsiniz.

 • Operatör Meşguliyet Paneli

Meşgul olan çalışanlarınızı yani o anda telefon görüşmesi yapan ya da yapmayan çalışanlarınızı web arayüzü ile takip edebilirsiniz. Bu sayede performans takibi yapmanız kolaylaşacaktır.

 • Kuyruk İstatistikleri

Bir operatörün belirlediğiniz dönem içinde kaç aramaya cevap verdiğini ya da kaç aramayı reddettiğini istatistikler ile görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz bu istatistikler otomatik olarak sistem tarafından size gönderilebilir.

 • Dijital Faks

Her ne kadar günümüzde önemlini yitirmeye başlasa da sistem size dijital faks çekme ve faks alma ayrıcalığı sunar. Gelen faksları daha önce belirlediğiniz e-posta adreslerine yönlendirerek ilgili bölümlerin okumalarını sağlayabilirsiniz.

 • Akıllı Telefon ve Tabletle Kullanım

Akıllı telefonlar üzerinden hem santralinizi gözlemleyebilir hem de santralinizin bir operatörü olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Kaçan Çağrı Bildirimi

Sizi arayan fakat ulaşamayan numaraları web arayüzünden görebilirsiniz. Buna ek olarak e-posta ile bildirim ya da sms ile bildirim de almanız mümkündür.

 • Telesekreter Kaydı

Bulut santraliniz arandığında ama ulaşılamadığında sesli mesaj bırakma ayrıcalığını müşterilerinize sunabilirsiniz. Bu sayede ilgili konu hakkında geri arama yapmadan bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır.

 • Rehber Entegrasyonu

Online olarak yönettiğiniz santralinizde telefon numaralarını kaydetmeniz mümkündür. Bu sayede arayan numara eğer rehberinizde kayıtlıysa arama sırasında arayan kişinin ismini görmeniz mümkün olacaktır.

 • Google Drive Entegrasyonu

Goolge Drive alt yapısını kullanarak tüm görüşmelerdeki ses kayıtlarını arşivlemeniz ve dilediğiniz an dinlemeniz mümkündür. Bu sayede geçmişe dönük ihtiyaç durumunda delil oluşturabilecek konuşmalara ulaşabilirsiniz. Google Drive’ın sunduğu 15 GB depolama alanında 75.000 Dakikalık görüşme kaydını tutabilir ve dilerseniz bu alanı büyütebilirsiniz.

 • Fatura Koruması

Voip hesabınızda belirlediğiniz limitler sayesinde beklemediğiniz faturalarla karşılaşmadan iletişiminizi sürdürebilirsiniz.

 • Personel Yetkilendirmesi

Personellerinizi yetkilendirebilir ve Bulut santralde erişim sağlayabilecekleri maksimum düzeyi belirleyebilirsiniz. İsterseniz her çalışanınıza farklı yetki limitleri koyabilirsiniz.

 • Kara Liste Oluşturma

Belirlediğiniz numaraları kara listenize alarak söz konusu numaraların sizi aramasını engelleyebilirsiniz.

 • Yazılım Entegrasyonu (API Desteği)

Dilediğiniz başka bir yazılım ile mevcut santral yazılımınızı entegre edebilirsiniz. Bu sayede POP-UP açmanız ve yazılım üzerinde başka bir yazılımı aynı anda çalıştırmanız mümkün olacaktır.

Hizmet verdiğimiz bölgeler

Firmamız İzmir ve tüm ilçelerinde hizmet sunmaktadır. Hizmet almak için bizi aramanız ve uygun gördüğünüz en yakın tarihte randevu almanız yeterli olacaktır. Sonrasında sizi ziyaret ederek şirketinizin ihtiyaçları hakkında detaylı bir fizibilite raporu hazırlayarak santral kurulumunuzu eksiksiz 24 saat içinde gerçekleştireceğiz.