Bulut Santral Nasıl Kurulur

  • 07.08.2019

Bulut santral nasıl kurulur sorusunun yanıtı merak edilirken, konu hakkında ayrıntıları yazımızda aktardık. Oldukça kolay ve zahmetsiz olan bu sisteme geçiş yapmak istediğinizde, beklemeye gerek kalmadan birkaç adım ile kurulum tamamlanacaktır. Eski tip fiziksel telefon santrallerinin yerine geçen, bu tip santraller bulut teknolojisi ile internet üzerinden hizmet vermekte olup, internetin bulunduğu her ortamda kullanılabilmektedir. Bu nedenle de yeni nesil telefon santrallerinin kurulumu da oldukça basittir.

Yeni Nesil Bulut Santral Nasıl Kurulur

İletişimde yepyeni bir döneme geçiş yapmamızı sağlayan bulut santral sistemleri, hayatı daha kolaylaştırırken, zamandan tasarruf yapmanızı sağlıyor ve seri iletişime olanak sağlıyor. İşletmelerin kurumsallaşma sürecinde çok fazla para harcayarak aldıkları hantal, gereksiz ve karmaşık olan, ofislerde büyük alanı kaplayan bununla da kalmayıp, devamlı sorun çıkaran, jeneratöre bağlı olan, genişletmek için ek hizmetlere gerek duyan ve yüksek bakım maliyetli analog telefonlara veda etme zamanı geldi.

Bulut santral sistemi kurulumunda fiziksel bir santrale gerek duyulmaz. Bulunduğunuz yerde internetin olması bulut santral kurulumu için yeterlidir. Yani, internetin olduğu her yer sizin ofisinizdir.

Tahsis ettiğiniz 0850 ile başlayan numaralarınıza ya da bulut alt yapısına taşıdığınız mevcut telefon numaranızı kullanarak, kurumsal bir anons ile çağrılarınızı karşılayabilirsiniz. Bu karşılama işlemini telefonunuz, cep telefonunuz yada dahilileriniz üzerinden yanıtlayabilirsiniz. Dâhilîleriniz cevap vermediğinde, cep telefonunuza yönlendirebilirsiniz. Yedekli alt yapısı tüm çağrılara cevap verebilir.

Görüşmeleriniz kayıt altına alınır, internet olan her yerden dinleyebilirsiniz. İşinizi büyütüp yeni şubeler açtığınızda, ek bir kuruluma gerek duymadan tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Böylece tek bir iletişim hattına dahil olan yeni şubeleriniz ile gereksiz masraftan kurtulmuş olursunuz. Şubeler arası iletişimi ücretsiz sağlanmaktadır. Giden aramalarınız ise yüzde 75 tasarruf ile gerçekleştirilmektedir.

Bulut santral kurulumu için gerekli olan tek şey ise, tarafınıza gönderilen İP telefonlara internet kablosunu takmanız olacaktır. Yada tercihe göre cep telefonu yada bilgisayar tablet gibi cihazlarına yazılım yükleyip, size verilen kullanıcı id ve şifrelerinizi sisteme tanımlayarak çağrıları cevaplayabilirsiniz. Bu noktada da uzman ekibimiz sizlere destek vermek üzere, bir telefon uzağınızdadır.

Yeni nesil bulut santral kurulumu kadar, kullanımı da oldukça basit olup daha güvenli, teknolojik ve hesaplı iletişimi de beraberinde getiriyor. Sizlerde bulut santral sistemleri ile tanışmak, kaliteli hizmeti uygun fiyata elde etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.